O mně

K obchodu s vlněnou přízí jsem se dostal docela náhodou. S kamarádem jsme se zabývali dovozem a obchodem s bytovým textilem z ovčí vlny, deky a koberce. Vlněná příze byla doplňkem našeho sortimentu. Při návštěvách výrobců v rodinných manufakturách jsem k vlně i k textilnímu průmyslu malého měřítka získal vztah. Vždy mě také lákalo být více součástí výroby a rozumět všemu lépe po technické stránce.
Před dvěma lety jsem se osamostatnil a začal jsem se specializovat pouze na přízi. Snažím se nabízet přízi, která na trhu chybí, především přízi na tkaní. Chci být prostředníkem mezi průmyslovými přádelnami, které prodávají přízi po stovkách kil, a koncovým zákazníkem, který potřebuje sice jednotky či desítky kil, ale pro jeho potřeby je vhodnější a rozumnější používat přízi průmyslovou, navinutou na cívkách, za rozumnou cenu. Tato činnost mě překvapivě velice baví. Sám se textilním řemeslům nevěnuji, ale velice mě těší a naplňuje, že mohu být nápomocný a součástí obdivuhodné cesty, která začíná na horských pastvinách a končí hotovým textilním výrobkem.
Přírodní složení příze je samozřejmostí. Většina příze je ze 100% vlny, případně bavlny. Najde se několik výjimek, kdy je příze z části syntetická, ale vždy se jedná o menší poměr.
Přízi prodávám pouze on-line. Je možné domluvit si schůzku a přízi si po domluvě přijít prohlédnout. Rovněž zasílám na požádání vzorky poštou zdarma.